Mokslo grupė (MG) - Išmaniosios automatinio valdymo sistemos

Intelektualūs skaičiavimo metodai taikomi spręsti įvairioms problemoms, tame tarpe dideliems duomenų masyvams, skaitmeninių vaizdų apdorojimui ar mašininiam mokymui.

Pagrindiniai grupės mokslinių tyrimų darbai susieti su pažangių modeliavimo, optimizavimo ir valdymo metodų bei skaitinio intelekto algoritmų taikymu, pvz., biotechnologiniuose procesuose ar kitose sudėtingose sistemose.

Dalis mokslinių tyrimų yra dedikuoti siekiant sukurti žmogui asistuojančią robotizuotą sistemą, galinčią autonomiškai justi 3D erdvę bei atpažinti žmogaus gestus (komandas) naudojant steroviziją ir skaitinio intelekto algoritmus.

Tokios sistemos yra skirtos asistuoti žmonėms pačiu natūraliausiu būdu – interpretuojant gestais ar balsu duodamas komandas.

Roboto 3D skanavimo sistema skirta justi supančiai erdvei ir leisti judėti neatsitrenkiant į esančius objektus. Taip pat vykdomi tyrimai susiję su akių judesių stebėsena.

Prioritetinės kryptys Išmanios aplinkos ir informacinės technologijos
Lietuvos sumanios specializacijos kryptys ir prioritetai LT Nauji gamybos procesai, medžiagos ir technologijos (lanksčios produktų kūrimo ir gamybos technologinės sistemos)
 

Grupės tyrėjai

Doc. dr. Vidas Raudonis

MG "Išmaniosios automatinio valdymo sistemos" pagrindinis tyrėjas, Elektros ir elektronikos fakulteto docentas

Studentų g. 48-325a, Kaunas
tel. +370 658 83408
e. p. vidas.raudonis@ktu.lt

Vardas Pavardė Pareigos El. p.
Balaševičius, Leonas Docentas leonas.balasevicius@ktu.lt
Baranauskas, Virginijus Docentas virginijus.baranauskas@ktu.lt
Brazauskas, Kęstutis Docentas kestutis.brazauskas@ktu.lt
Dervinis, Gintaras Docentas gintaras.dervinis@ktu.lt
Galvanauskas, Vytautas Profesorius vytautas.galvanauskas@ktu.lt
Gargasas, Vytautas Docentas vytautas.gargasas@ktu.lt
Knyš, Andrius Docentas andrius.knys@ktu.lt
Levišauskas, Donatas Profesorius donatas.levisauskas@ktu.lt
Lipnickas, Arūnas Docentas arunas.lipnickas@ktu.lt
Narvydas, Gintautas Lektorius gintautas.narvydas@ktu.lt
Petrauskas, Gytis Lektorius gytis.petrauskas@ktu.lt
Raudonis, Vidas Pagrindinis tyrėjas vidas.raudonis@ktu.lt
Raudonis, Vidas Docentas vidas.raudonis@ktu.lt
Rimkus, Kęstas Lektorius kestas.rimkus@ktu.lt
Simutis, Rimvydas Profesorius rimvydas.simutis@ktu.lt
Tekorius, Tomas Docentas tomas.tekorius@ktu.lt
Urniežius, Renaldas Docentas renaldas.urniezius@ktu.lt
Vaitkus, Vygandas Docentas vygandas.vaitkus@ktu.lt
 

Grupės projektai

 

Teikiamos paslaugos

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.
Sutinku