Šiandien Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko iškilminga KTU diplomų įteikimo ceremonija. Šventės metu diplomai įteikti net 1645 absolventams iš Lietuvos ir užsienio šalių, o 103-iąją laidą sveikino universiteto rektorius prof. Eugenijus Valatka, fakultetų dekanai ir KTU Alumnų centras. Šventę vainikavo Lietuvos atlikėjos GJan ir gyvo garso grupės pasirodymas.
Šiais metais KTU baigė 1645 absolventai, tarp kurių – 973 bakalaurai, 589 magistrai, 68 profesinių pedagogikos studijų ir 15 vientisųjų studijų absolventai. Universiteto diplomai įteikti net 203 užsienio studentams iš 33 pasaulio valstybių. Taip pat pasveikinti 25 doktorantūros studijas pabaigę ir daktaro laipsnį įgiję absolventai.
Pasak KTU Renginių organizavimo skyriaus Kūrybos vadovės Eglės Šidlauskienės, universiteto diplomų įteikimo šventė kiekvienais metais kuriama iš naujo – sąmoningai nekartojama tai, kas jau yra įgyvendinta anksčiau. Dėl to šiemet renginyje atsisakyta pastaruosius dvejus metus naudoto 360 laipsnių scenos koncepto ir pristatyta visiškai nauja renginio scenografija.
Nueitas kelias – pokyčių dalis
Kaip ir kasmet, KTU absolventus renginys nustebino įspūdinga programa. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje šventėje kartu su gyvo garso grupe pasirodė atlikėja GJan, o renginį vedė gerai žinomi televizijos ir pramogų pasaulio veidai – Gabrielė Martirosian ir Vytautas Rumšas. Neatsiejama šventės dalimi kasmet tampa ir KTU meno kolektyvai, padedantys sukurti išskirtinę renginio atmosferą. Šventėje pasirodė KTU šokių studija „MoDance“, tautinio meno ansamblis „Nemunas“, akademinis choras „Jaunystė“ ir pučiamųjų grupė „The BrassBees“. KTU Alumnų centras visus absolventus pasveikino jiems įteikdamas KTU džemperius.
Sveikinimo žodžiais dalijosi ir KTU absolventai, prisimindami savo studijų kelią. KTU Cheminės technologijos fakulteto Taikomosios chemijos absolventė Meda Antanaitytė pasakojo, kad jos pažintis su universitetu prasidėjo dar gerokai prieš studijas – pradinėse klasėse ji iš tuometinių KTU studentų dovanų gavo universiteto puodelį. Pasak M. Antanaitytės, tuomet šie studentai jai atrodė labai protingi ir savimi pasitikintys.
KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) Mechanikos inžinerijos absolventas Prathmesh Hitesh Shah mintimis sugrįžo į 2017-uosius, kai būdamas vos 18 metų ir neturėdamas pažįstamų žmonių Lietuvoje pirmą kartą atvyko į KTU. Jis džiaugėsi, kad studijos KTU pakeitė ne tik jo profesinį kelią, bet ir jį patį.
„Mes, tarptautiniai studentai, puikiai žinome, ką reiškia būti toli nuo namų – mūsų šeimos mato nuotraukas, girdi mūsų balsus skambučių metu ir klausia, ar gerai valgome. Tačiau jos ne visada mato vienišas dienas, spaudimą ir drąsą, kurios reikia judėti pirmyn. Dėl to dėkoju KTU, kuris suteikė man išsilavinimą, galimybes ir profesinį augimą. Dar svarbiau – universitetas suteikė žmones, pasitikėjimą savimi ir antruosius namus“, – teigė P. H. Shah.
Pasibaigus sveikinimams ir meniniams pasirodymams, prasidėjo laukiamiausia renginio dalis – diplomų įteikimo ceremonija. Fakultetų dekanai absolventams įteikė diplomus, pasveikino juos rankos paspaudimu ir kartu įsiamžino bendrose nuotraukose. Šventę vainikavo džiaugsmingos absolventų akimirkos, sveikinimai ir nuotraukos, pažymėjusios svarbų jų akademinio kelio etapą.