KTU studentas tapo Europos mėgėjų šachmatų čempionu

Svarbiausios | 2015-08-18

Kaune rugpjūčio 8-16 dienomis vyko vienas iš reikšmingiausių Europos šachmatų renginių – Europos mėgėjų šachmatų čempionatas, kuriame dalyvavo 88 žaidėjai iš 12 Europos valstybių. Čempiono titulą nepralaimėjęs nei vienos kovos iškovojo Kauno technologijos universiteto (KTU) Taikomosios matematikos trečiakursis Lukas Jonkus.

Pirmąsias tris partijas L. Jonkus laimėjo be didesnio pasipriešinimo. Ketvirtoje – priešininkui taip pat teko pripažinti žemaitišku charakteriu pasižyminčio jaunuolio pranašumą. Penktame rate burtai lėmė žaisti prieš aukščiausią reitingą turnyre turintį varžovą Arūną Ščiupoką. Po 65 ėjimų buvo pasiektos lygiosios.

Šeštame rate L. Jonkus nesunkiai įgijo persvarą prieš 4 turnyro reitingą turintį žaidėją ir pasiekė pergalę. Septintojo rato burtai suvedė su itin stipriu varžovu iš Portugalijos, kuris šiame čempionate užėmė antrąją vietą. Partija baigėsi lygiosiomis. Devintajame rate taip pat buvo pasiektos lygiosios.

Rugpjūčio 14 dieną, penktadienį, surengtame „Žaibo turnyre“, kuriame dalyvavo 56 žaidėjai, surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų, nepralaimėjęs nei vienos kovos, pirmąją vietą taip pat iškovojo Lukas Jonkus.

L. Jonkui, čempionate laimėjusiam pirmąją vietą, buvo įteikta taurė, medalis ir suteiktas kandidato į meistrą titulas. KTU trečiakursis ateityje bus asmeniškai kviečiamas dalyvauti pasaulio ir Europos mėgėjų čempionatuose.